fbpx

Max4Live

Multiband overdriver M4L

Kliknij na obrazek, aby pobrać plik

Multiband Overdrive to opracowany przez Akademię Dźwięku efekt audio przeznaczony do miksu. To trójpasmowy saturator, który pozwala nam w precyzyjnie kontrolowany sposób przesterować dźwięk. Przy niskich ustawieniach parametrów działa jako „ocieplacz”, w pozycji maksymalnej potrafi dodać dużo przyjemnie brzmiących zniekształceń. Świetny efekt dla osób szukających charakterystycznego brzmienia. Uniwersalne narzędzie do pracy zarówno na indywidualnych śladach, jak i grupach czy kanale master.

Multiband Overdrive może być używany tylko w programie Ableton Live z aktywnym dodatkiem Max For Live. Domyślnie mają go wszyscy właściciele wersji Suite, ale Max For Live można również kupić jako dodatkowy add-on na stronie ableton.com.

Po ściągnięciu i rozpakowaniu pliku na dysku naszego komputera wystarczy przeciągnąć go i upuścić na wybranym tracku w programie Live. Miłej zabawy!

Multiband Overdrive został opracowany przez Mateusza Telegę – Certyfikowanego Trenera Ableton, wykładowcę Akademii Dźwięku. Efekt został doceniony przez firmę Ableton, która udostępniła go w listopadzie 2014 na swojej stronie internetowej.

 

Manual

  • Sekcja „crossover” pozwala nam określić precyzyjnie punkty podziału całego pasma częstotliwości na zakresy (Low, Mid, High), przetwarzane później indywidualnie przez efekty overdrive.
  • Parametr „distortion level” (siła przesterowania) pozwala określić, ile harmonicznych będzie generowanych dla danego zakresu częstotliwości.
  • Parametr „intensity” (intensywność) pozwala określić proporcję głośności pomiędzy sygnałem oryginalnym, a przesterowanym dla danego zakresu częstotliwości.
  • Globalny parametr „dry/wet” pozwala ustalić proporcję pomiędzy sygnałem nieprzetworzonym, a sygnałem przesterowanym.
  • Globalny parametr „output” pozwala zmienić głośność na wyjściu z urządzenia. Pozwala to ręcznie skompensować różnice w głośności przetwarzanego dźwięku przed i po zastosowaniu efektu.