Miks i brzmienie

Czego się nauczysz?

Miks i mastering

Kurs ten poświęcony jest technikom i narzędziom wykorzystywanym do świadomego kształtowania brzmienia utworów muzycznych. Na efekty dźwiękowe patrzymy szeroko – nie tylko miks i mastering ale również i sound design oraz wykorzystanie ich w aranżacji. W trakcie spotkań przekazywana jest również podstawowa wiedza dotycząca procesu masteringu.

Kompresor, equalizer, saturacja, reverb

Biorąc udział w kursie dowiesz się jak świadomie korzystać ze wszystkich najważniejszych efektów dźwiękowych – kompresora, limitera, bramki, equalizera (EQ), efektów przestrzennych (reverb, delay) oraz saturatora. Istotną rolę w programie pełni również nauka obsługi różnego rodzaju wizualnych mierników dźwięku. Poznasz też metodologię pomagającą w sprawnym realizowaniu miksów i masteringów.

Uczestnictwo w kursie pozwoli Ci poprawić brzmienie własnych utworów oraz zwiększy Twoją swobodę w kształtowaniu barwy dźwięku.

To tylko zarys programu kursu. Szczegółowy plan dopasujemy dokładnie do Twoich oczekiwań i możliwości.

Jak wyglądają zajęcia?

Zajęcia rozpoczynamy od rozpoznania Twoich aktualnych umiejętności i wiedzy. W pierwszej kolejności zajmujemy się omówieniem zasady działania i metod pracy z najważniejszymi efektami dźwiękowymi. Poznasz też techniki monitorowania dźwięku, dowiesz się o podstawach akustyki i fizyki dźwięku. Kurs kończymy rozbudowanym zadaniem praktycznym na miks utworu muzycznego.

Każdy uczestnik otrzyma pakiet wyselekcjonowanych, najciekawszych darmowych procesorów i efektów dźwiękowych. Istnieje możliwość otrzymania certyfikatu ukończenia kursu. Jako uczestnik szkolenia w Certyfikowanej Szkole Ableton możesz również zakupić u nas Live’a z 40% zniżką.

 

Wymagane umiejętności

Kurs ten skierowany jest do osób początkujących oraz wszystkich tych, którzy chcą uporządkować i znaleźć nowe zastosowania dla posiadanej już wiedzy związanej z miksem, masteringiem i pracą z barwą dźwięku.

Aby w pełni skorzystać z przekazywanej wiedzy, warto znać podstawy obsługi programów dźwiękowych takich jak Ableton Live, Fruity Loops, Cubase, Logic, Pro Tools, Reaper, etc.

Długość kursustandardowo 12 godzin – istnieje możliwość modyfikacji
Cena kursu
1100 zł – dla 12 godzin
Gdzie?Warszawa – Wola, Studio Black Orange
HarmonogramKurs realizowany indywidualnie. Zazwyczaj dzielimy 12 godzin kursu na sześć spotkań po dwie godziny. Istnieje możliwość modyfikacji tego układu. Zajęcia realizowane się w dniach powszednich, w godzinach 09.00 – 20.00. Skontaktuj się z nami, uzgodnimy termin, który będzie Ci najbardziej odpowiadał.