fbpx

Damian Stroka

Damian Stroka Akademia Dźwięku absolwent

Damian Stroka

Instrumentalista, wokalista i pedagog. Mimo klasycznego wykształcenia muzycznego (absolwent AM w Katowicach w klasie gitary klasycznej) najlepiej czuje się w klimatach szeroko rozumianej muzyki rozrywkowej. Zdecydowanie lubi przekraczać schematy, łączyć gatunki i style. Absolwent naszego kursu Produkcja Muzyczna On-line.

Porzucił stanowisko nauczyciela dyplomowanego PSM w Gliwicach zakładając własną Szkołę Muzyczną UNDERGROUND w rodzinnym Knurowie. Największą wagę przywiązuje do twórczości autorskiej, sukcesywnie rozbudowując swoje portfolio.

Pisze piosenki i utwory instrumentalne, w których najchętniej sięga po instrumenty akustyczne.

 

Co dały Ci zajęcia w Akademii Dźwięku?

Zajęcia w Akademii Dźwięku były dla mnie przełomem w pracy nad autorskimi produkcjami muzycznymi. Wcześniejsze próby pracy z DAW kończyły się frustracją i zniechęceniem – za dużo nieuporządkowanych możliwości generuje chaos.

Jestem pod wrażeniem konsekwencji i uporządkowania jakiego doświadczyłem w kursie Produkcja Muzyczna On-line. Stopniowe poznawanie tajników obsługi programu przekroczyło moje oczekiwania. Teraz obsługa Abletona nie stanowi problemu a wręcz potrafi inspirować, zarówno w poszukiwaniu nowych rozwiązań brzmieniowych jak i budowy formalnej.