fbpx

Najczęstsze pytania

Najczęściej zadawane pytania

Nasze kursy on-line łączą webinaria i samodzielną pracę na platformie e-learningowej. Webinaria to videospotkania online w jakości HD. Platforma e-learningowa to aplikacja internetowa zawierająca rozbudowany zestaw ćwiczeń i materiałów uzupełniających kurs.

Zajęcia organizowane są dla ograniczonej ilości uczestników, z którymi masz kontakt przez cały czas trwania kursu. Wszystko przygotowaliśmy tak, by doświadczenie to było maksymalnie podobne do uczestniczenia w naszych zajęciach stacjonarnych.

Przede wszystkim zapoznaj się dokładnie z wymaganiami technicznymi opisanymi na tej stronie. Jeśli Twój komputer je spełnia – nie powinno być problemu. Na początku kursu organizujemy krótką część szkoleniową, który poświęcamy sprawom technicznym. Jeśli mimo wszystko wciąż masz wątpliwości – skontaktuj się z nami, pomożemy!

Staramy się, by doświadczenie uczestniczenia w naszym kursie online było maksymalnie podobne do uczestniczenia w kursie stacjonarnym. Z tego powodu wymagamy, by podczas spotkań webinarowych kamera i mikrofon były stale włączone.

Jeśli zdarzy Ci się opuścić któreś ze spotkań webinarowych, możesz je odrobić na kilka sposobów:

  • samodzielnie, w oparciu o informacje zdobyte na platformie e-learningowej oraz pracę własną;
  • z inną grupą, pod warunkiem, że treść opuszczonych zajęć na to pozwala, a termin zajęć innej grupy nie jest zbyt oddalony w czasie;
  • z pomocą instruktora w formie dodatkowo płatnej indywidualnej lekcji on-line;

Udział w kursie jest ściśle jednoosobowy. Nie możesz udostępniać swojego konta w systemie elearningu Sound Lab nikomu innemu. W webinarium możesz brać udział tylko osobiście. Obydwa warunki są przez nas regularnie sprawdzane.

Wymagania techniczne kursów on-line

Do połączenia będziesz obowiązkowo potrzebować:

  • szybkiego łącza internetowego,
  • mikrofonu,
  • słuchawek
  • kamery

Zdecydowanie najwygodniej jest podłączyć się do webinarium za pomocą urządzenia z systemową kartą dźwiękową, kamerą i mikrofonem, np. laptop, tablet lub smartfon.

Zalecamy połączenie na poziomie przynajmniej 1.3 mb/s. Najwolniejsza możliwa przepustowość łącza to 600 kb/s. Podane przepustowości łącza dotyczą zarówno odbierania jak i wysyłania danych. Jeśli korzystasz z wi-fi, upewnij się, że siedzisz blisko anteny i masz stabilne, mocne połączenie z siecią. Jeśli możesz podłącz się do modemu za pomocą kabla. Do sprawdzenia realnej przepustowości posiadanego łącza polecamy portal speedtest.pl.

Słabe lub niestabilne łącze będzie wpływało negatywnie na jakość obrazu i dźwięku.

Z powodzeniem wystarczy kamera wbudowana w typowy laptop, smartfon lub tablet. Jeśli nie posiadasz sprawnej kamery, możesz z powodzeniem kupić dowolny, niedrogi model łączący się z komputerem za pomocą USB. Większość takich kamer ma wbudowany mikrofon – dodatkowy bonus!

Wystarczy mikrofon wbudowany w typowy laptop / tablet / smartfon. Jeśli wykorzystujesz komputer stacjonarny, możesz skorzystać z mikrofonu wbudowanego w kamerę podłączaną poprzez port USB lub mikrofonu podłączonego do zewnętrznego interfejsu audio.

Zdecydowanie zalecamy używania słuchawek podczas korzystania z webinarium. Uniemożliwi to przenikanie dźwięku z głośników z powrotem do mikrofonu i powstawanie sprzężeń. Jeśli musisz używać głośników, poziom głośności ustaw na minimum.

Z webinarium możesz korzystać za pomocą praktycznie dowolnego urządzenia: komputera, tabletu lub smartfona. Podłączając się do webinarium za pomocą tabletu lub smartfona, można skorzystać z wygodnej aplikacji na systemy Android / iOS.

Pamiętaj jednak, że mały ekran telefonu/tabletu może zmniejszyć komfort uczestniczenia w zajęciach. Polecamy traktować tę możliwość jako opcję zapasową, np. podczas wyjazdu czy awarii komputera.

Z naszego webinarium możesz korzystać używając zarówno wbudowanej karty dźwiękowej jak i zewnętrznego interfejsu audio. Odpowiednie wejścia/wyjścia skonfigurujesz wewnątrz interfejsu webinarium.

Uwaga! Podczas uczestnictwa w webinarium nie można jednocześnie korzystać ze sterowników ASIO4ALL w programie DAW. Na czas połączenia należy przełączyć się na sterowniki DirectX/MME. Uwaga ta dotyczy jedynie użytkowników komputerów z Windowsem.

Nie znajdujesz tu odpowiedzi na swoje pytanie? Spójrz do regulaminu lub skontaktuj się z nami!