fbpx

Absolwenci

Jesteśmy dumni z naszych absolwentów! Tworzą wspaniałą muzykę i rozwijają obiecujące kariery. Na tej stronie znajdziesz muzykę i krótkie informacje o części z nich. Kliknij na wybranym zdjęciu lub przewiń stronę do dołu by poznać historię osób, które skończyły szkolenia w Akademii Dźwięku. Chcesz znaleźć się na tej liście? Zapoznaj się z naszą ofertą szkoleń stacjonarnych i online 🙂

Zofia Szklarska Akademia Dźwięku absolwent
Mateusz Gągol Akademia Dźwięku absolwent
Karolina Micuła Akademia Dźwięku absolwent
Piotr Murawski Akademia Dźwięku absolwent
Marek Wadas
Katarzyna Kruk
Peter Kovacs
Agata Prokop
Artur Wrocławski
Maja Wlazły Akademia Dźwięku absolwent
Seweryn Obałka
Mateusz Sidorski
Ewa Zaborowska
Jakub Karaś Akademia Dźwięku absolwent
Przemysław Adamczak
Damian Stroka Akademia Dźwięku absolwent
Marcin Skaba Akademia Dźwięku absolwent
Weronika Pieczewska
Adam Łyko
Sebastian Stępiński
Jakub Urbanek
Monika Adamczyk
Paweł Nikody
Aleksander Paul
Antonina Klimont 2
Rafał Jakuszczonek Akademia Dźwięku absolwent
Eliasz Bykowski
Łukasz Piszczek Akademia Dźwięku absolwent
Romuald Burdach
Marcel Olczyński
Artur Szalsza
Filip Grygorczuk Akademia Dźwięku absolwent
agnieszka masny
Dawid Zorn Akademia Dźwięku absolwent
Alex Tomaszkiewicz
Justyna Kilarska
Tomek Boruch
Kamil Zając
Krzysztof Bator
Mikołaj Urbaniak Akademia Dźwięku absolwent
Rafał Iwański
Zofia Szklarska Akademia Dźwięku absolwent

Zofia Szklarska

Zofia jest absolwentką naszego flagowego kursu Produkcja Muzyczna Od Podstaw. Utwory muzyczne tworzy pod pseudonimem Sophie.

Sophie to 19-letnia wokalistka pisząca od niedawna własne utwory. Urodziła się w muzycznej rodzinie, więc miłość do dźwięku odziedziczyła w genach! Niedawno opublikowała swój pierwszy „poważny” utwór muzyczny nazwany Not a match. Poza produkcją muzyczną, śpiewa także w chórkach w zespole Nowy Stwór Mazowiecki.

Wiedzę z zajęć wykorzystuję na co dzień! Przed kursem nie zajmowałam się produkcją muzyczną, teraz poświęcam na to każdą wolną chwilę.

Karolina Micuła Akademia Dźwięku absolwent

Karolina Micuła

Artystka, songwriterka i producentka muzyczna. Jej muzykę można określić mianem art popu, w twórczości wizualnej eksploruje zaś głównie estetykę queer i kamp. Sama zajmuje się produkcją swoich teledysków, a te są nagradzane na zagranicznych festiwalach. MICUŁA to głos społeczności LGBTQ+, nawołujący do tolerancji, walki o prawa kobiet i troski o klimat. Dotychczas wielokrotnie nagradzana za projekty artaktywistyczne i performatywne. Jest m.in. podwójną laureatką 38. Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu. Dyrektorka artystyczna i producentką imprezy Babskie Granie.

Poniżej znajdziesz utwór dyplomowy Karoliny, stworzony w ramach naszego szkolenia Produkcja Muzyczna Od Podstaw.

Mateusz Gągol Akademia Dźwięku absolwent

Mateusz Gągol

Mateusz realizował w Akademii Dźwięku szkolenie z zakresu technik nagrywania dźwięku, miksu, masteringu, sound designu i obsługi Ableton Live. Zajmowaliśmy się również technicznymi aspektami jego funkcjonowania podczas koncertów.

Instrumentalista – klawiszowiec oraz „człowiek od elektroniki” w zespole Decadent Fun Club. Zespół jest na fali wznoszącej! Zagrali m.in. Spring Break Festival w Poznaniu, Pop-Kultur Festival w Berlinie i Waves Vienna Festival w Wiedniu. W lipcu 2017 jednogłośnie wygrali konkurs Jarocin Festiwal. W 2018 roku wśród najciekawszych zespołów młodego pokolenia wyróżniła ich Gazeta Wyborcza i K Mag.

Piotr Murawski Akademia Dźwięku absolwent

Piotr Murawski

Producent, połowa grającego darkwave warszawskiego duetu World, Interrupted. Odpowiada w nim za brzmienia syntezatorowe, perkusyjne, gitarę i produkcję. W swojej muzyce stara się łączyć wpływy takich gatunków, jak darkwave, EBM, post-punk, czy techno i okraszać je często brudnym, industrialnym brzmieniem. W 2021 roku debiutancka EP-ka World, Interrupted o tytule Deception, Follow Me została wydana na kasecie przez berliński label Detriti. W 2022 zagrali na festiwalu Castle Party w Bolkowie, największym wydarzeniu dla muzyki dark independent w tej części Europy. W tym samym roku Gazeta Wyborcza umieściła ich wśród 16 młodych polskich artystów, których warto zobaczyć w trakcie letnich festiwali.

Marek Wadas

Marek Wadas

Marek Wadas – producent i DJ mieszkający w Warszawie, absolwent naszego szkolenia Produkcja Muzyczna Od Podstaw. Po blisko 10 letniej przerwie od produkcji powrócił ze swoim nowym projektem pod aliasem MarekSPolzki. Interesuje go szeroko pojęta elektronika, z naciskiem na eksperymentalne i industrialne techno. W 2023 wydał swój debiutancki album długogrający w polskim labelu Instytut Records.

Artur Wrocławski

Artur Wrocławski

Producent, wokalista i multi-instrumentalista, tworzący pod pseudonimem MrArczi. Tworzy muzykę solo jak i w ramach zespołu FANABERIA. W swoich utworach wyraża uczucia oraz emocje związane z nostalgią minionych czasów.

Zajęcia produkcji muzycznej otworzyły mi oczy na to, jak tak naprawdę powstaje muzyka.

Mateusz Sidorski

Mateusz Sidorski

Wrocławski producent/raper działający pod pseudonimem Matt Nomatter. Muzyką jako twórca zajmuje się od 2017 roku, choć ta towarzyszy mu od najmłodszych lat, kiedy uczęszczał do szkoły muzycznej ucząc się gry na trąbce. W jego produkcjach można doszukać się inspiracji z różnych gatunków – od romansów z klasycznymi dźwiękami lofi hiphop po bardziej syntetyczne brzmienia.

Zajęcia w Akademii Dźwięku pozwoliły mi w ogóle odważyć się, żeby zacząć robić muzykę. Kilka razy w życiu miałem takie nieśmiałe marzenie, że może warto zrealizować tę odwieczną potrzebę tworzenia, ale brakowało mi zazwyczaj determinacji by okiełznać interfejs Live’a. Kurs intro, który odbyłem w październiku 2017 rozwiązał ten problem. Kolejnym krokiem milowym był kurs miksu i masteringu, który mocno ustrukturyzował moją pracę nad brzmieniem moich kawałków. Z perspektywy czasu oceniam to jako ogromny game changer.

https://youtu.be/imXcL1VkdgU
Seweryn Obałka

Seweryn Obałka

Seweryn “Sewio” Obałka – DJ, producent, tancerz. Specjalizuje się w boombapowych beatach stylistycznie osadzonych w latach 90tych. Na koncie wiele wydawnictw, w tym m.in. w labelach Rattlehood Records i Potok Funka. Absolwent szkolenia Miks i Mastering.

Dzięki kursowi mix i mastering czuję, że podejmuję bardziej świadome decyzje w trakcie obróbki moich kawałków.

https://youtu.be/NFhYJ2QAa80
Maja Wlazły Akademia Dźwięku absolwent

Maja Wlazły

Perkusistka oraz sound designerka tworząca muzykę elektroniczną/fusion skupioną wokół instrumentów perkusyjnych, w szczególności handpanu. Od 2021 roku współpracuje z wytwórnią Future Rust, gdzie już niebawem wyda swój debiutancki album Inflorescence. Współzałożycielka zespołu Vela oraz duetu unaayv.

Jako perkusistka i muzykoterapeutka długo czułam, że czegoś mi brakuje w muzycznym życiu – grałam koncerty, trasy, nagrywałam… jednak nie miałam narzędzi do tworzenia czegoś w pełni ‘swojego’. Zajęcia w Akademii Dźwięku były moim pierwszym krokiem do osiągnięcia tego co robię teraz – pokazały mi podstawy, dzięki którym mogę spełniać kolejne muzyczne marzenia.

Ewa Zaborowska

Ewa Zaborowska

Wokalistka, tekściarka, autorka piosenek, trenerka wokalna. Absolwentka szkolenia Produkcja Muzyczna Online. Razem z naszym trenerem Pawłem Sulewskim tworzą duet Krzewy, który w 2022 roku zaliczył swój debiut singlem Tamte dni (Fonobo). W ramach solowego projektu Roberta wydała w 2020 album Mdlenie.

Moją motywacją do udziału w kursie była chęć poznania “języka producenta”, aby lepiej współpracować na linii wokalistka – producent, a także poznać narzędzia do przygotowania swoich demówek. Ponadto odkryłam świat kreatywnego tworzenia własnych brzmień. Wiedzę z kursu obecnie wykorzystuję w pracy z klientami oraz w działaniach zespołowych. Urządziłam sobie także mini studio domowe i zgromadziłam podstawowy sprzęt, kierując się radami trenerów.

Jakub Karaś Akademia Dźwięku absolwent

Jakub Karaś

Jacob Crucian – raper, producent muzyczny, realizator, twórca tekstów. W swojej twórczości szeroko balansuje brzmieniowo łącząc śpiew z rapem. Nie ograniczający się stylami artysta, który łączy wiele gatunków w jeden twór. Współzałożyciel kolektywu muzycznego Nø Gravity Cøllective.

Absolwent naszego kursu Produkcja Muzyczna On-Line.

Przemysław Adamczak

Przemysław Adamczak

Producent i DJ, absolwent naszego szkolenia Beat Club. Hardware’owy geek spędzający długie godziny na łączeniu i programowaniu wszelkich bitmaszyn, samplerów czy grooveboxów. W muzyce od 2000 roku, najpierw za gramofonami, od 2010 roku jako twórca. Zafascynowany strukturą rytmu 4/4, syntezą dźwięku oraz możliwościami mikrosamplingu. Zawodowo zajmuje się protetyką słuchu, psychoakustyką i audiologią.

Dzięki kursowi Beat Club rozwinąłem wiedzę z zakresu harmonii i kompozycji zyskałem dużą motywację do tworzenia nowych utworów a przede wszystkim mogłem wymieniać opinie w gronie osób o podobnych zainteresowaniach muzycznych.

https://youtu.be/vIzE2tRjXtw
Damian Stroka Akademia Dźwięku absolwent

Damian Stroka

Instrumentalista, wokalista i pedagog. Mimo klasycznego wykształcenia muzycznego (absolwent AM w Katowicach w klasie gitary klasycznej) najlepiej czuje się w klimatach szeroko rozumianej muzyki rozrywkowej. Zdecydowanie lubi przekraczać schematy, łączyć gatunki i style. Absolwent naszego kursu Produkcja Muzyczna On-line.

Porzucił stanowisko nauczyciela dyplomowanego PSM w Gliwicach zakładając własną Szkołę Muzyczną UNDERGROUND w rodzinnym Knurowie. Największą wagę przywiązuje do twórczości autorskiej, sukcesywnie rozbudowując swoje portfolio.

Pisze piosenki i utwory instrumentalne, w których najchętniej sięga po instrumenty akustyczne.

https://youtu.be/jpps3n4o_WY
Marcin Skaba Akademia Dźwięku absolwent

Marcin Skaba

Instrumentalista, kompozytor, absolwent Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach oraz naszych szkoleń produkcji muzycznej i miksu. Czynny zawodowo muzyk współtworzący wiele interesujących projektów spod znaku folk-rock-jazz-electronic. Współpracował m. in. z: XxanaxX (muzyka elektroniczna), Asformation (jazz-rock), Bartosz Smorągiewicz Ensemble (gypsy jazz, muzyka klasyczna). Obecnie rozwija projekt muzyczny Mushbeat, który angażuje najzdolniejsze postacie polskiej sceny muzycznej, by pokazać jej wartość nie tylko w Polce ale i poza jej granicami.

Sebastian Stępiński

Sebastian Stępiński

Producent i DJ tworzący pod pseudoninem Busu, absolwent naszego szkolenia Miks i Mastering. W produkcji muzycznej od 2008 roku, jeden z założycieli kolektywu Synthetic Sequence oraz właściciel labelu Synthetic Sequence Records. Na koncie ma m.in. publikacje remixu You Belong Here dla Thomasa Schumachera w labelu Electric Ballroom oraz wydanie singla Dark Monk w wytwórni Tronic Christiana Smitha.

Po ukończeniu kursu Miks i Mastering w Akademii Dźwięku nabyłem mnóstwo dodatkowych umiejętności, które pomogły mi uzyskać jeszcze lepsze brzmienia w moich kawałkach.

Jakub Urbanek

Jakub Urbanek

Twórca muzyki elektronicznej z pogranicza IDM i ambientu, wydający pod pseudonimem Arbaqatta. Absolwent naszych szkoleń produkcji muzycznej oraz miksu i masteringu. Inspiracje czerpie z twórczości artystów związanych z legendarną wytwórnią 4AD. Stara się utrzymać w swoich kompozycjach niepokojący, mroczny klimat, okraszony syntetycznymi brzmieniami i charakterystycznym beatem.

Monika Adamczyk

Monika Adamczyk

DJka i producentka koncentrująca się na muzyce trance, znana pod pseudonimem Moniqa Adams. Absolwentka naszego szkolenia miks i mastering. Na swoim koncie ma wydania w zagranicznych wytwórniach muzycznych Abora Recordings, Silent Shore Records czy Rave Up. Grywa na największych festiwalach trance w Polsce i za granicą, a jej utwory wspierał m.in. Paul van Dyk.

Udział w szkoleniu “Mix i Mastering” poszerzył i usystematyzował moją wiedzę. Dodatkowo nabrałam nowych dobrych nawyków związanych z mixem utworu i podchodzę bardziej świadomie do processingu.

Paweł Nikody

Paweł Nikody

Muzyka, którą tworzy, to mieszanka alternatywnej estetyki, popu i jazzu oraz dźwięków elektronicznych. Absolwent naszego szkolenia Produkcja Muzyczna Online, ukończył również studia na Akademii Muzycznej w Łodzi.

Zajęcia w Akademii Dźwięku pozwoliły mi rozwinąć moją pasję do tworzenia muzyki oraz pogłębiły moją wiedze na tematy związane z produkcją muzyki oraz znajomości programu DAW.

Aleksander Paul

Aleksander Paul

Producent muzyczny oraz inżynier dźwięku pochodzący z Gdańska, publikujący pod pseudonimem Jean Paul. Tworzy muzykę, którą nazywa emocjonalnym housem. Absolwent naszego szkolenia Miks i Mastering Online.

Zajęcia w Akademii Dźwięku pokazały mi, że nie jestem amatorem a kontakt i czerpanie wiedzy od utalentowanych prowadzących były dla mnie bezcenne.

Antonina Klimont 2

Antonina Klimont

Absolwentka szkoły muzycznej I stopnia w klasie skrzypiec. Odkąd pamięta, pisze własne piosenki, a niedawno premierę miała jej pierwszą EP. Styl jej utworów jest bajkowy, a głos – niezwykle charakterystyczny.

Na zajęciach w AD zapoznałam się z podstawami produkcji muzycznej, po raz pierwszy zetknęłam się z tym światem. Dzięki tym warsztatom otworzyłam się na udostępnianie swoich utworów i zrozumiałam, że mogę “oprawić” je sama. Do dziś wspominam te lekcje jako niezwykle cenne.

Weronika Pieczewska

Weronika Pieczewska

Skrzypaczka i producentka muzyczna. Od 7 roku życia gra na skrzypcach, zaliczając wszystkie etapy nauki aż po Uniwersytet Muzyczny. Obecnie razem z siostrami tworzy trio THE LAW, który łączy brzmienia instrumentalne z elektronicznymi.

Dzięki Akademii Dźwięku i wszystkim wspaniałym prowadzącym poczułam, że mogę realizować się w produkcji muzyki i robić coś całkowicie swojego, osobistego, opisującego to, co miałam i cały czas mam w sercu. Chodząc na zajęcia czułam ogromne wsparcie ze strony wykładowców, a także pełną swobodę twórczą. Prowadzący w niezwykle inspirujący sposób przekazywali swoją wiedzę opartą o własne doświadczenia muzyczne. Mimo, że od początku większość rzeczy była dla mnie nowa, jeśli chodzi o produkcję, nie czułam się przytłoczona tą niewiedzą, ale zmotywowana do nauki. Dzięki przekazanej mi wiedzy mogę dużo swobodniej poruszać się po tej przestrzeni produkcyjnej, a także współpracować z innymi producentami. Jestem ogromnie wdzięczna za każde zajęcia.

Łukasz Piszczek Akademia Dźwięku absolwent

Łukasz Piszczek

Realizator, producent muzyczny zakochany w kulturze hip hop. Muzycznie bliskie sercu są mu style rnb jak i soul. Absolwent naszego kursu Produkcja Muzyczna On-Line, po roku nauki stworzył swój pierwszy album „PishOne – Butterfly„. Od tamtego czasu nie spoczywał na laurach, ciągle się uczył, żeby osiągnąć jak najwyższy poziom. Obecnie pracuje jako realizator w Kurnik Studio i przygotowuje się do wydania swojego pierwszego w pełni profesjonalnego albumu producenckiego z gośćmi z całej Polski jak i również zza granicy.

Zajęcia w Akademii Dźwięku nauczyły mnie jak od podstaw stworzyć swój beat. Dzięki nim otworzyłem się na nowe gatunki muzyczne. Poznałem też podstawy miksu, zarówno tego klasycznego jak i kreatywnego.

Romuald Burdach

Romuald Burdach

Lekarz radiolog z Warszawy zafascynowany od najmłodszych lat muzyką progressive house. Karierę muzyczną dj-a i producenta muzycznego pod pseudonimem Not Dead Yet rozpoczynał od tworzenia setów dla Radia Proton i Radia FRISKY gdzie do dziś prowadzi własne audycje. W 2021 rozpoczął naukę produkcji muzycznej co zaowocowało wydaniem pierwszej EP Night Horn w labelu Resonate Together. Druga EP, w kolaboracji z Paulem Hamiltonem, została wydana w Univack.

Zajęcia w Akademii Dźwięku nauczyły mnie sprawnie posługiwać się programem Ableton Live. Poznałem też konieczne podstawy niezbędne do rozpoczęcia przygody z produkcją muzyczną. Nie bez znaczenia był też kontakt z innymi uczestnikami zajęć. Z częścią z nich utrzymuje kontakt do dziś, wspieramy się w ocenie naszych utworów i wymieniamy doświadczeniami.

Justyna Kilarska

Justyna Kilarska

Producentka muzyczna, absolwentka naszych szkoleń Produkcja Muzyczna Od Podstaw oraz Miks i Mastering. Zainteresowana szeroko pojętą muzyką elektroniczną, swoją twórczość ukierunkowuje na techno, trance i neotrance. Łączy popowe wokale z szybkim tempem 150+ BPM. Ma na swoim koncie wydawnictwa w berlińskiej wytwórni Parallel oraz kolumbijskim Underzone, a jej kawałek “Say” jest obecnie jednym z najpopularniejszych utworów opublikowanych przez holenderską wytwórnię Obscuur.

Dzięki zajęciom w Akademii Dźwięku usystematyzowałam i rozwinęłam wiedzę z zakresu produkcji muzycznej oraz miksu i masteringu, którą początkowo zdobywałam jedynie w internecie. Dostęp do platformy Sound Lab oraz cotygodniowe ćwiczenia wyrobiły we mnie nawyk systematycznej pracy.

Marcel Olczyński

Marcel Olczyński

Ilustrator, songwriter i producent. Tworzy audiowizualny projekt Hagada, łącząc synthpopowe utwory z ilustracjami inspirowanymi swoimi snami i anime z lat 90. W 2022 roku wydał własnym nakładem album A Mirror for Longing Eyes, którego premierze towarzyszyła wystawa prac związanych z muzyką. Aktualnie pracuje nad nowym materiałem.

Podczas indywidualnego kursu z Mateuszem Telegą nauczyłem się odsługiwać Abletona i dowiedziałem więcej na temat kreatywnych zastosowań tego programu, np. w zakresie field recordingu. Z kolei grupowy kurs Miks i Mastering sprawił, że moje utwory zaczęły lepiej brzmieć i mogłem tam zweryfikować wiedzę, którą na własną rękę zebrałem w internecie. Super było także znaleźć się w grupie ludzi, który pasjonują się tym co ja – to bardzo pozytywnie wpłynęło na moją pewność siebie jako muzyka.

https://youtu.be/zolyQrn0yLI
Mikołaj Urbaniak Akademia Dźwięku absolwent

Mikołaj A. Urbaniak

Producent, pianista. Ukończył w Akademii Dźwięku rozbudowane szkolenie indywidualne z zakresu produkcji muzycznej i sound designu.

Porzucił granie Mozarta kiedy zobaczył syntezator. Jego pierwszy zespół – Sonosfera, odwiedził wiele festiwali młodzieżowych i warszawskich lokali niezależnych. Zaangażowany we współpracę z warszawskim raperem Cywilem. Jego świeżo założony duet – Warsaw House tworzy brzmienia na pograniczu muzyki house i drum’n’bass.

Rafał Jakuszczonek Akademia Dźwięku absolwent

Rafał Jakuszczonek

Producent i instrumentalista tworzący wraz z Carmel duet N4ME IT SOUND, łączący muzykę basową z etnicznymi inspiracjami z całego świata. Swoją muzyką dzielili się podczas m.in. The Vision Festival, Grass Roots Festiwal, Ethno Polany, Dub Weekender’a. W 2020 wydali płytę Forward, a w 2022 singla “Here we are”, który ukazał się pod postacią winyla (Emana Records).

Zajęcia w Akademii Dźwięku usystematyzowały moją wiedzę z zakresu teorii muzycznej, oraz obsługi programu Ableton, co pozwoliło na przysłowiowe “wystrzelenie z procy”. Praca nad autorskim materiałem, zaczęła rozwijać się w bardzo dobrym tempie. Każde spotkanie stało się inspiracją, do dalszych poszukiwań siebie w muzyce i muzyki ogólnie, do czerpania inspiracji z codzienności.

Eliasz Bykowski

Eliasz Bykowski

DJ, producent, inżynier dźwięku tworzący pod pseudonimem Dexter Psychedelic. Zaszczepiony dźwiękiem jako nastolatek, nigdy nie pozwolili swojej pasji wygasnąć. Łączy dźwięk z wizją, światłem i laserami. Specjalista od skomplikowanych setupów studyjnych i pracy z hardware. Absolwent szkolenia Miks i Mastering.

Czas spędzony z AD pozwolił mi, mimo dość dużego doświadczenia, wyrwać się z ram własnej rutyny i doświadczenia. Czasem wydaje się nam że skoro zawsze coś robiliśmy w “ten sposób” i działa, to jest to najlepsze rozwiązanie. Otóż nie, w trakcie kursu odkryłem zupełnie inne podejście do muzyki i workflow twórcy. Bardzo cenie sobie każda minutę spędzona z szanownym Panem Sulewskim, chylę czoła nad cierpliwością i sposobem przekazywania wiedzy. Jest to sztuka podać tak skomplikowany materiał, w sposób który nie wystraszy tych mniej doświadczonych, a jednocześnie nie znudzi tych ciut bardziej obytych z tematem.

https://youtu.be/6dVzXNV0jFw
Krzysztof Bator

Krzysztof Bator

Warszawski music maker, kompozytor i instrumentalista – zainteresowany głównie hip hopem i współczesną elektroniką w nurtach IDM, industrial i trip. Tworzy i publikuje niezależnie, ze swojego studia będącego małym kącikiem między salonem a kuchnią w małej kawalerce. Od pomysłu i kompozycji, przez nagranie i aranżację, po miks i master, cały proces twórczy spoczywa tu w rękach jednego człowieka.

Zajęcia w Akademii pozwoliły mi zauważyć swoje błędy, poznać doświadczonych producentów i skonfrontować swoją twórczość ze standardami współczesnego studia.

Alex Tomaszkiewicz

Aleksander Tomaszkiewicz

Z wykształcenia wiolonczelista, ukończył z wyróżnieniem Uniwersytet Muzyczny w Bazylei. Koncertował jako solista na całym świecie, zdobył szereg nagród, wydał album z muzyką poważną w wytwórni DUX. W 2018 zdecydował się na radykalną zmianę. Przy wsparciu Akademii Dźwięku przekwalifikował się na producenta muzycznego.

Na zajęciach indywidualnych zajmowaliśmy się zarówno pracą w Ableton Live, jak i syntezą, samplingiem i miksem. Obecnie Aleks zawodowo zajmuje się tworzeniem muzyki filmowej, reklamowej oraz rozrywkowej w klimacie RnB/Soul/Disco. Film Filipa Twardowskiego „Ciuciubabka”, z muzyką autorstwa Aleksandra, zdobył pierwsze miejsce na International Hollywood Short Film Festival 2020.

Dawid Zorn Akademia Dźwięku absolwent

Dawid Zorn

DJ i producent muzyczny pochodzący z Bielska-Białej. Od lat najmłodszych jest zafascynowany muzyką elektroniczną. Przygodę z dj’ką rozpoczął w 2015 roku, a gdy uznał, że to zbyt mało postanowił zgłębić tajniki produkcji muzycznej.

W Akademii Dźwięku nauczyłem się robić rzeczy, o których myślałem że są dla mnie nieosiągalne.

Katarzyna Kruk

Katarzyna Kruk

Absolwentka naszego szkolenia podstaw produkcji muzycznej. Tworzy w duecie Raven/Herbst. Niedawno ukończyli swój debiutancki album, we współpracy z perkusistą Decadent Fun Club – zespołu, w którym działa inny nasz absolwent, Mateusz Gągol.

Akademia Dźwięku pomogła mi odkryć moje powołanie do muzyki i odważyć się po prostu tworzyć. Kurs producencki pomógł mi w pełni wykorzystać potencjał jaki drzemie w produkcji muzycznej. Dzięki doświadczonej kadrze instruktorskiej zdobyłam wiedzę którą inaczej musiałabym zdobywać latami.

Artur Szalsza

Artur Szalsza

Pochodzący z Trójmiasta instrumentalista, kompozytor i producent. Współtworzy hardcore funkowy septet Klawo (świetnie przyjęte debiutanckie LP wydane nakładem Coastline Northern Cuts, koncerty na m.in Up To Date Festival czy Great September) i psychodeliczno rockowy band ‎aleph א (2 EP, 1 LP i ponad 50 koncertów w całej Polsce). Tworzy elektronikę solo w ramach projektu Moonfeeder (debiutanckie EP w pierwszej połowie 2023). Członek kolektywu producenckiego Himalaya Collective. Autor muzyki filmowej i teatralnej (współpraca m.in z Krystyną Jandą).

Kurs miksu i masteringu na AD w znacznym stopniu poszerzył moją wrażliwość na niuanse brzmieniowe i produkcyjne tworzonej i słuchanej przeze mnie muzyki. O ile przed rozpoczęciem zajęć czułem się względnie kompetentny w obszarze Abletona i właściwych mu technik produkcyjnych, czułem i słyszałem w swoich produkcjach braki natury czysto miksowej. Świadomość narzędzi takich jak korektor czy kompresor to totalna podstawa przy tworzeniu muzyki elektronicznej, w której sound jest integralnym składnikiem kompozycji. Oczywiście tematy, które ruszyliśmy na zajęciach to tylko wierzchołek góry lodowej, ale kurs dał mi dobrego kopa na rozruch w temacie samodzielnych poszukiwań i eksploracji w temacie. Mam też poczucie, że nadzorując miksy mojej muzyki robione przez osobę z zewnątrz, jestem w stanie bardziej precyzyjnie komunikować swoje potrzeby i wizje, dzięki temu że lepiej rozumiem sam proces.

https://youtu.be/P8omf80ntLA
Filip Grygorczuk Akademia Dźwięku absolwent

Filip Grygorczuk

Producent, kompozytor, instrumentalista, zainteresowany szeroko pojętą muzyką elektroniczną oraz cięższymi odmianami muzyki rockowej. Gitarzysta we wrocławskim zespole Zaratan. Równocześnie dźwiękowiec w studiu gier komputerowych EndRealm. Obecnie pracuje nad kilkoma projektami, które wciąż czekają na premierę. Pasjonuje się sound designem, syntezą oraz resamplingiem.

Zajęcia zupełnie otworzyły mi drzwi do świata sampli, resamplingu i mikrosamplingu. Szczególnie mikrosampling dający praktycznie nieograniczone możliwości do kreowania brzmień i sound designu. Poszerzyły moją wiedzę o miksie, wykorzystaniu EQ i kanałów powrotów do efektów delay/reverb. Zajęcia warsztatowe dają pewności siebie przy dzieleniu się swoimi numerami oraz uczą jak dawać i odbierać feedback, jak rozmawiać z producentami. Prowadzący mają naprawdę ogromną wiedzę i zasób technik, sztuczek, tricków pozwalających na szybką i schludną pracę oraz uzyskanie dokładnie takiego brzmienia jakiego szukamy. Do dziś wracam i korzystam z zasobów na platformie SoundLab.

agnieszka masny

Agnieszka Masny

Producentka i wokalistka, tworzaca solowo pod pseudonimem IVVA oraz w duecie z Muzamanem jako Sonder. Jej debiutancki solowy mini album This album does not exist ukazał się w 2022. Wyprodukowany w całosci przez Agnieszkę, łączy gitarę i ukulele z elektronicznymi dźwiękami emocjonalnym wokalem.  Debiutancki album Sonder pod tytułem “(Nie)moja fabuła” jest zaś mieszanką drum’n’bassu, popu, R&B i soulu.

Kurs produkcji muzycznej rozwinął moje umiejętności techniczne w Abletonie. Pokazał mi też jak mogę kreatywnie podchodzić do procesu tworzenia muzyki. Gorąco polecam zajęcia w Akademii.

Kamil Zając

Kamil Zając

Zwykły facet z Krakowa próbujący zamieniać swoje emocje w dźwięk. Absolwent kursu Miks i Mastering online. Zmęczony tymi samymi, odtwórczymi rzeczami w radio. Składa dźwięki od 2018 roku. Szukający inspiracji u klasycznych artystów w swoich gatunkach od Bacha, Mozarta i Chopina po Timbalanda, Tiesto, Xzibita czy The Chainsmokers. Produkuje pop, dance, EDM, hiphop, synthwave, a ostatnio eksperymentuje z DnB czy amapiano.

Zajęcia w Akademii pomogły mi lepiej dobierać dźwięki do kompozycji, a także, co ważniejsze zrozumieć zasadę, że mniej znaczy więcej. Zacząłem pracować świadomie i przestałem wrzucać efekty “bo inni tak robią”. Polecam gorąco każdemu, kto marzy o robieniu muzyki.

https://youtu.be/CrxiablD2GY
Peter Kovacs

Peter Kovacs

Pochodzący z Węgier, rezydujący na stałe w Szwajcarii producent i DJ obracający się w gatunkach techno, house i pokrewnych. Jest absolwentem indywidualnego szkolenia prowadzonego w języku angielskim. Karierę w muzyce rozpoczął prawie 20 lat temu, grając w wielu klubach Węgier, Polski, Szwajcarii czy też Wietnamu. Pierwsze produkcje wydał niedługo po ukończeniu szkolenia, obecnie ma na swoim koncie już 15 releasów w labelach AH, Stripped, Hexagonal czy ARRVL.

Mateusz and his lessons played a vital role in my production journey. He was the initial ignition to wake up my desire to make music. His meticulous and in-depth yet beginner-friendly explanations are unparalleled. I still remember his inputs regarding arpeggiator, EQ and delay, and so on. I not only recommend his lessons but if I am in Poland again, I will surely pay him a visit for a brain-upgrade for.

Agata Prokop

Agata Prokop

Wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów, pianistka oraz producentka muzyczna.Studentka Akademii Muzycznej w Bydgoszczy oraz absolwentka Akademii Dźwięku, szkolenie Produkcja Muzyczna Od Podstaw. Jej twórczość łączy ze sobą melodyjność muzyki filmowej, bogatą instrumentację i lekkość popu.

Na zajęciach nauczyłam się obsługi programu DAW, co otworzyło mi drzwi do wydania mojego pierwszego utworu. Przed udziałem w szkoleniu piosenki te istniały tylko w wersji na żywo, gdy grałam je i śpiewałam przy fortepianie. Teraz mogę sama stworzyć całą aranżację piosenki i nagrać ją w domu. Wiadomości które zdobyłam na kursie pozwoliły mi dostać się na wymarzony kierunek studiów – kompozycję muzyki teatralnej i filmowej.

Tomek Boruch

Tomek Boruch

Producent muzyczny i multiinstrumentalista, absolwent naszego szkolenia Produkcja Muzyczna Od Podstaw. Aktywny twórca, na swoim koncie ma m.in. współprace z Adamem Sztabą, Baranovskim, Leszkiem Możdżerem, Łoną, Tomkiem Lipińskim, Alicją Janosz, Czesławem Mozilem, Mietkiem Szcześniakiem. Jest współzałożycielem w zespołach Skytruck, Kamila i Tomek. Jako producent pracuje m.in. podczas odbywającego się co roku ZAiKS Songwriting camp i jest współautorem singli promujących imprezę.

Sposób w jaki prowadzony jest kurs umożliwił mi zrozumienie wielu mechanizmów związanych z produkcją muzyki! Szczególna wdzięczność za pokazanie jak fascynującym jest świat syntezy i sounddesignu. Na zajęciach w Akademii Dźwięku usystematyzowałem też wiedzę zdobywaną przez lata, co pozwoliło mi rozwinąć skrzydła i otworzyć się na zupełnie nowe muzyczne horyzonty w produkcji muzycznej i znacząco przyspieszyć pracę twórczą i realizatorską.

Rafał Iwański

Rafał Iwański

Instrumentalista i producent muzyczny, członek zespołów HATI, Innercity Enseble, Kapital i ||ALA|MEDA||. Współautor projektu audiowizualnego z pogranicza muzyki i nauki VOICES OF THE COSMOS oraz członek Grupy WoRaZu prezentującej spektakle teatralno-taneczne butoh z muzyką na żywo. Aktywny również solowo jako R. Iwański. Zagrał setki koncertów w Polsce oraz kilkunastu innych krajach Europy i w USA. Brał udział w nagraniu i realizacji kilkudziesięciu albumów wydanych na nośnikach CD i DVD, płytach winylowych i kasetach. Jego ostatni solowy album “Transformations I” został wydany przez Gusstaff Records.

Jako muzyk instrumentalista, grający od lat głównie na instrumentach perkusyjnych oraz elektronicznych, mogę śmiało stwierdzić, że kurs, który odbyłem w dwóch cyklach (w 2022 i 2023 roku) pomógł mi w większym zrozumieniu kilku ważnych mechanizmów związanych z produkcją muzyki. Podczas indywidualnych zajęć w Akademii Dźwięku, realizowanych pod kierunkiem Marcina Staniszewskiego, usystematyzowałem zdobywane przez lata doświadczenie z zakresu miksowania, korekcji i kompresji ścieżek audio w muzyce elektroakustycznej czy technik nagraniowych, w tym nagrywania instrumentów akustycznych.

Adam Łyko

Adam Łyko

Producent i DJ z Krakowa, Założyciel zespołu Djsko-producenckiego Two Turntables, skupiającego się w swoich produkcjach na szeroko pojętej muzyce basowej. W wrześniu 2023 ukazała się ich EP’ka Music Freak / Game Changer (label One7Audio z Los Angeles), tego samego roku w październiku miała premiera singla Vibrations, w labelu 83 z Majorki.

Ogromny zastrzyk wiedzy i motywacji do działania, które znacznie przyspieszyły prace nad naszymi numerami. Bez Akademii na pewno nie mielibyśmy żadnych wydawnictw w 2023 😉