Jesteśmy dumni z naszych absolwentów! Tworzą wspaniałą muzykę i nierzadko rozwijają obiecujące kariery. Na tej stronie znajdziesz muzykę i krótkie informacje o części z nich. Kliknij na wybranym zdjęciu lub przewiń stronę do dołu by poznać historię osób, które skończyły szkolenia w Akademii Dźwięku. Chcesz znaleźć się na tej liście? Zapoznaj się z naszą ofertą szkoleń stacjonarnych i online 🙂

Zofia Szklarska
Zofia jest absolwentką naszego flagowego kursu Produkcja Muzyczna Od Podstaw. Utwory muzyczne tworzy pod pseudonimem Sophie.
Sophie to 19-letnia wokalistka pisząca od niedawna własne utwory. Urodziła się w muzycznej rodzinie, więc miłość do dźwięku odziedziczyła w genach! Niedawno opublikowała swój pierwszy „poważny” utwór muzyczny nazwany Not a match. Poza produkcją muzyczną, śpiewa także w chórkach w zespole Nowy Stwór Mazowiecki.
Wiedzę z zajęć wykorzystuję na co dzień! Przed kursem nie zajmowałam się produkcją muzyczną, teraz poświęcam na to każdą wolną chwilę.

Karolina Micuła
Artystka, songwriterka i producentka muzyczna. Jej muzykę można określić mianem art popu, w twórczości wizualnej eksploruje zaś głównie estetykę queer i kamp. Sama zajmuje się produkcją swoich teledysków, a te są nagradzane na zagranicznych festiwalach. MICUŁA to głos społeczności LGBTQ+, nawołujący do tolerancji, walki o prawa kobiet i troski o klimat. Dotychczas wielokrotnie nagradzana za projekty artaktywistyczne i performatywne. Jest m.in. podwójną laureatką 38. Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu. Dyrektorka artystyczna i producentką imprezy Babskie Granie.
Poniżej znajdziesz utwór dyplomowy Karoliny, stworzony w ramach naszego szkolenia Produkcja Muzyczna Od Podstaw.

Mateusz Gągol
Mateusz realizował w Akademii Dźwięku szkolenie z zakresu technik nagrywania dźwięku, miksu, masteringu, sound designu i obsługi Ableton Live. Zajmowaliśmy się również technicznymi aspektami jego funkcjonowania podczas koncertów.
Instrumentalista – klawiszowiec oraz „człowiek od elektroniki” w zespole Decadent Fun Club. Zespół jest na fali wznoszącej! Zagrali m.in. Spring Break Festival w Poznaniu, Pop-Kultur Festival w Berlinie i Waves Vienna Festival w Wiedniu. W lipcu 2017 jednogłośnie wygrali konkurs Jarocin Festiwal. W 2018 roku wśród najciekawszych zespołów młodego pokolenia wyróżniła ich Gazeta Wyborcza i K Mag.

Marcin Skaba
Instrumentalista, kompozytor, absolwent Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach oraz naszych szkoleń produkcji muzycznej i miksu. Czynny zawodowo muzyk współtworzący wiele interesujących projektów spod znaku folk-rock-jazz-electronic. Współpracował m. in. z: XxanaxX (muzyka elektroniczna), Asformation (jazz-rock), Bartosz Smorągiewicz Ensemble (gypsy jazz, muzyka klasyczna). Obecnie rozwija projekt muzyczny Mushbeat, który angażuje najzdolniejsze postacie polskiej sceny muzycznej, by pokazać jej wartość nie tylko w Polce ale i poza jej granicami.

Mikołaj A. Urbaniak
Producent, pianista. Ukończył w Akademii Dźwięku rozbudowane szkolenie indywidualne z zakresu produkcji muzycznej i sound designu.
Porzucił granie Mozarta kiedy zobaczył syntezator. Jego pierwszy zespół – Sonosfera, odwiedził wiele festiwali młodzieżowych i warszawskich lokali niezależnych. Zaangażowany we współpracę z warszawskim raperem Cywilem. Jego świeżo założony duet – Warsaw House tworzy brzmienia na pograniczu muzyki house i drum’n’bass.

Jakub Karaś
Jacob Crucian – raper, producent muzyczny, realizator, twórca tekstów. W swojej twórczości szeroko balansuje brzmieniowo łącząc śpiew z rapem. Nie ograniczający się stylami artysta, który łączy wiele gatunków w jeden twór. Współzałożyciel kolektywu muzycznego Nø Gravity Cøllective.
Absolwent naszego kursu Produkcja Muzyczna On-Line.

Łukasz Piszczek
Realizator, producent muzyczny zakochany w kulturze hip hop. Muzycznie bliskie sercu są mu style rnb jak i soul. Absolwent naszego kursu Produkcja Muzyczna On-Line, po roku nauki stworzył swój pierwszy album „PishOne – Butterfly„. Od tamtego czasu nie spoczywał na laurach, ciągle się uczył, żeby osiągnąć jak najwyższy poziom. Obecnie pracuje jako realizator w Kurnik Studio i przygotowuje się do wydania swojego pierwszego w pełni profesjonalnego albumu producenckiego z gośćmi z całej Polski jak i również zza granicy.
Zajęcia w Akademii Dźwięku nauczyły mnie jak od podstaw stworzyć swój beat. Dzięki nim otworzyłem się na nowe gatunki muzyczne. Poznałem też podstawy miksu, zarówno tego klasycznego jak i kreatywnego.

Damian Stroka
Instrumentalista, wokalista i pedagog. Mimo klasycznego wykształcenia muzycznego (absolwent AM w Katowicach w klasie gitary klasycznej) najlepiej czuje się w klimatach szeroko rozumianej muzyki rozrywkowej. Zdecydowanie lubi przekraczać schematy, łączyć gatunki i style. Absolwent naszego kursu Produkcja Muzyczna On-line.
Porzucił stanowisko nauczyciela dyplomowanego PSM w Gliwicach zakładając własną Szkołę Muzyczną UNDERGROUND w rodzinnym Knurowie. Największą wagę przywiązuje do twórczości autorskiej, sukcesywnie rozbudowując swoje portfolio.
Pisze piosenki i utwory instrumentalne, w których najchętniej sięga po instrumenty akustyczne.

Filip Grygorczuk
Producent, kompozytor, instrumentalista, zainteresowany szeroko pojętą muzyką elektroniczną oraz cięższymi odmianami muzyki rockowej. Gitarzysta we wrocławskim zespole Zaratan. Równocześnie dźwiękowiec w studiu gier komputerowych EndRealm. Obecnie pracuje nad kilkoma projektami, które wciąż czekają na premierę. Pasjonuje się sound designem, syntezą oraz resamplingiem.
Zajęcia zupełnie otworzyły mi drzwi do świata sampli, resamplingu i mikrosamplingu. Szczególnie mikrosampling dający praktycznie nieograniczone możliwości do kreowania brzmień i sound designu. Poszerzyły moją wiedzę o miksie, wykorzystaniu EQ i kanałów powrotów do efektów delay/reverb. Zajęcia warsztatowe dają pewności siebie przy dzieleniu się swoimi numerami oraz uczą jak dawać i odbierać feedback, jak rozmawiać z producentami. Prowadzący mają naprawdę ogromną wiedzę i zasób technik, sztuczek, tricków pozwalających na szybką i schludną pracę oraz uzyskanie dokładnie takiego brzmienia jakiego szukamy. Do dziś wracam i korzystam z zasobów na platformie SoundLab.

Piotr Murawski
Producent, połowa grającego darkwave warszawskiego duetu World, Interrupted. Odpowiada w nim za brzmienia syntezatorowe, perkusyjne, gitarę i produkcję. W swojej muzyce stara się łączyć wpływy takich gatunków, jak darkwave, EBM, post-punk, czy techno i okraszać je często brudnym, industrialnym brzmieniem. W 2021 roku debiutancka EP-ka World, Interrupted o tytule Deception, Follow Me została wydana na kasecie przez berliński label Detriti. W 2022 zagrali na festiwalu Castle Party w Bolkowie, największym wydarzeniu dla muzyki dark independent w tej części Europy. W tym samym roku Gazeta Wyborcza umieściła ich wśród 16 młodych polskich artystów, których warto zobaczyć w trakcie letnich festiwali.

Alfred Wiltos
Muzyk o dwóch twarzach: wiolonczelista Teatru Wielkiego – Opery Narodowej oraz miłośnik modularów, w których poszukuje dziwnych dźwięków oraz ambientowych pejzaży. Główne zainteresowania to eksperymentalna elektronika i melodic house.
Zajęcia w Akademii Dźwięku zmieniły moje postrzeganie muzyki klasycznej, w której dorastałem i którą uprawiam zawodowo. Inaczej ją słucham, a na samą elektronikę patrzę jak na świat równoległy. Mogę powiedzieć że funkcjonuję w takim muzycznym matrixie i jest to niezwykle fascynujące.

Dawid Zorn
DJ i producent muzyczny pochodzący z Bielska-Białej. Od lat najmłodszych jest zafascynowany muzyką elektroniczną. Przygodę z dj’ką rozpoczął w 2015 roku, a gdy uznał, że to zbyt mało postanowił zgłębić tajniki produkcji muzycznej.
W Akademii Dźwięku nauczyłem się robić rzeczy, o których myślałem że są dla mnie nieosiągalne.

Maja Wlazły
Perkusistka oraz sound designerka tworząca muzykę elektroniczną/fusion skupioną wokół instrumentów perkusyjnych, w szczególności handpanu. Od 2021 roku współpracuje z wytwórnią Future Rust, gdzie już niebawem wyda swój debiutancki album Inflorescence. Współzałożycielka zespołu Vela oraz duetu unaayv.
Jako perkusistka i muzykoterapeutka długo czułam, że czegoś mi brakuje w muzycznym życiu – grałam koncerty, trasy, nagrywałam… jednak nie miałam narzędzi do tworzenia czegoś w pełni 'swojego’. Zajęcia w Akademii Dźwięku były moim pierwszym krokiem do osiągnięcia tego co robię teraz – pokazały mi podstawy, dzięki którym mogę spełniać kolejne muzyczne marzenia.

Rafał Jakuszczonek
Producent i instrumentalista tworzący wraz z Carmel duet N4ME IT SOUND, łączący muzykę basową z etnicznymi inspiracjami z całego świata. Swoją muzyką dzielili się podczas m.in. The Vision Festival, Grass Roots Festiwal, Ethno Polany, Dub Weekender’a. W 2020 wydali płytę Forward, a w 2022 singla „Here we are”, który ukazał się pod postacią winyla (Emana Records).
Zajęcia w Akademii Dźwięku usystematyzowały moją wiedzę z zakresu teorii muzycznej, oraz obsługi programu Ableton, co pozwoliło na przysłowiowe „wystrzelenie z procy”. Praca nad autorskim materiałem, zaczęła rozwijać się w bardzo dobrym tempie. Każde spotkanie stało się inspiracją, do dalszych poszukiwań siebie w muzyce i muzyki ogólnie, do czerpania inspiracji z codzienności.

Robert Rus
Producent, dj. Funkcjonuje w środowisku muzycznym od ponad 25 lat. Pierwszy kontakt z produkcją to prehistoryczne trackery na komputerze Amiga. Przez wiele lat zaangażowany w demo scenę pod pseudonimami Mixer/Hashdeus. Produkcję muzyki traktuje jako odskocznię od rzeczywistości. Wiodący gatunek: techno, fan synthwave.
Dzięki Akademii mogłem profesjonalnie i od podstaw i nauczyć się produkować w Live. Poznałem wiele ciekawych technik, na które sam raczej bym nigdy nie wpadł. To bardzo mnie popchnęło do przodu. Jeszcze większym krokiem na przód było zagłębienie się w procesy mixu i masteringu, które tak na dobrą sprawę zawsze pomijałem. Do tej pory pamiętam to uczucie, kiedy moje kawałki wreszcie zaczęły naprawdę dobrze grać w samochodzie. Kolejna cegiełkę dołożył Beat Club prowadzony przez Akademię. Dzięki nietypowym i ciekawym wyzwaniom muzycznym zawsze czuję motywację do tworzenia. Wszystkie te działania pozwoliły mi bardziej uwierzyć w siebie i przyczyniły się do wydania kilku utworów dla szerszej publiczności.

Aleksander Tomaszkiewicz
Z wykształcenia wiolonczelista, ukończył z wyróżnieniem Uniwersytet Muzyczny w Bazylei. Koncertował jako solista na całym świecie, zdobył szereg nagród, wydał album z muzyką poważną w wytwórni DUX. W 2018 zdecydował się na radykalną zmianę. Przy wsparciu Akademii Dźwięku przekwalifikował się na producenta muzycznego.
Na zajęciach indywidualnych zajmowaliśmy się zarówno pracą w Ableton Live, jak i syntezą, samplingiem i miksem. Obecnie Aleks zawodowo zajmuje się tworzeniem muzyki filmowej, reklamowej oraz rozrywkowej w klimacie RnB/Soul/Disco. Film Filipa Twardowskiego „Ciuciubabka”, z muzyką autorstwa Aleksandra, zdobył pierwsze miejsce na International Hollywood Short Film Festival 2020.