fbpx

Absolwenci

Jesteśmy dumni z naszych absolwentów! Tworzą wspaniałą muzykę i nierzadko rozwijają obiecujące kariery. Na tej stronie znajdziesz muzykę i krótkie informacje o części z nich. Kliknij na wybranym zdjęciu lub przewiń stronę do dołu by poznać historię osób, które skończyły szkolenia w Akademii Dźwięku. Chcesz znaleźć się na tej liście? Zapoznaj się z naszą ofertą szkoleń stacjonarnych i online 🙂

Zofia Szklarska Akademia Dźwięku absolwent
Karolina Micuła Akademia Dźwięku absolwent
Mateusz Gągol Akademia Dźwięku absolwent
Piotr Murawski Akademia Dźwięku absolwent
Marcin Skaba Akademia Dźwięku absolwent
Jakub Karaś Akademia Dźwięku absolwent
Łukasz Piszczek Akademia Dźwięku absolwent
Damian Stroka Akademia Dźwięku absolwent
Filip Grygorczuk Akademia Dźwięku absolwent
Mikołaj Urbaniak Akademia Dźwięku absolwent
Alfred Wiltos Akademia Dźwięku absolwent
Dawid Zorn Akademia Dźwięku absolwent
Maja Wlazły Akademia Dźwięku absolwent
Rafał Jakuszczonek Akademia Dźwięku absolwent
Robert Rus Akademia Dźwięku absolwent
Aleksander Tomaszkiewicz Akademia Dźwięku absolwent
Zofia Szklarska Akademia Dźwięku absolwent

Zofia Szklarska

Zofia jest absolwentką naszego flagowego kursu Produkcja Muzyczna Od Podstaw. Utwory muzyczne tworzy pod pseudonimem Sophie.

Sophie to 19-letnia wokalistka pisząca od niedawna własne utwory. Urodziła się w muzycznej rodzinie, więc miłość do dźwięku odziedziczyła w genach! Niedawno opublikowała swój pierwszy „poważny” utwór muzyczny nazwany Not a match. Poza produkcją muzyczną, śpiewa także w chórkach w zespole Nowy Stwór Mazowiecki.

Wiedzę z zajęć wykorzystuję na co dzień! Przed kursem nie zajmowałam się produkcją muzyczną, teraz poświęcam na to każdą wolną chwilę.

Karolina Micuła Akademia Dźwięku absolwent

Karolina Micuła

Artystka, songwriterka i producentka muzyczna. Jej muzykę można określić mianem art popu, w twórczości wizualnej eksploruje zaś głównie estetykę queer i kamp. Sama zajmuje się produkcją swoich teledysków, a te są nagradzane na zagranicznych festiwalach. MICUŁA to głos społeczności LGBTQ+, nawołujący do tolerancji, walki o prawa kobiet i troski o klimat. Dotychczas wielokrotnie nagradzana za projekty artaktywistyczne i performatywne. Jest m.in. podwójną laureatką 38. Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu. Dyrektorka artystyczna i producentką imprezy Babskie Granie.

Poniżej znajdziesz utwór dyplomowy Karoliny, stworzony w ramach naszego szkolenia Produkcja Muzyczna Od Podstaw.

Mateusz Gągol Akademia Dźwięku absolwent

Mateusz Gągol

Mateusz realizował w Akademii Dźwięku szkolenie z zakresu technik nagrywania dźwięku, miksu, masteringu, sound designu i obsługi Ableton Live. Zajmowaliśmy się również technicznymi aspektami jego funkcjonowania podczas koncertów.

Instrumentalista – klawiszowiec oraz „człowiek od elektroniki” w zespole Decadent Fun Club. Zespół jest na fali wznoszącej! Zagrali m.in. Spring Break Festival w Poznaniu, Pop-Kultur Festival w Berlinie i Waves Vienna Festival w Wiedniu. W lipcu 2017 jednogłośnie wygrali konkurs Jarocin Festiwal. W 2018 roku wśród najciekawszych zespołów młodego pokolenia wyróżniła ich Gazeta Wyborcza i K Mag.

Marcin Skaba Akademia Dźwięku absolwent

Marcin Skaba

Instrumentalista, kompozytor, absolwent Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach oraz naszych szkoleń produkcji muzycznej i miksu. Czynny zawodowo muzyk współtworzący wiele interesujących projektów spod znaku folk-rock-jazz-electronic. Współpracował m. in. z: XxanaxX (muzyka elektroniczna), Asformation (jazz-rock), Bartosz Smorągiewicz Ensemble (gypsy jazz, muzyka klasyczna). Obecnie rozwija projekt muzyczny Mushbeat, który angażuje najzdolniejsze postacie polskiej sceny muzycznej, by pokazać jej wartość nie tylko w Polce ale i poza jej granicami.

Mikołaj Urbaniak Akademia Dźwięku absolwent

Mikołaj A. Urbaniak

Producent, pianista. Ukończył w Akademii Dźwięku rozbudowane szkolenie indywidualne z zakresu produkcji muzycznej i sound designu.

Porzucił granie Mozarta kiedy zobaczył syntezator. Jego pierwszy zespół – Sonosfera, odwiedził wiele festiwali młodzieżowych i warszawskich lokali niezależnych. Zaangażowany we współpracę z warszawskim raperem Cywilem. Jego świeżo założony duet – Warsaw House tworzy brzmienia na pograniczu muzyki house i drum’n’bass.

Jakub Karaś Akademia Dźwięku absolwent

Jakub Karaś

Jacob Crucian – raper, producent muzyczny, realizator, twórca tekstów. W swojej twórczości szeroko balansuje brzmieniowo łącząc śpiew z rapem. Nie ograniczający się stylami artysta, który łączy wiele gatunków w jeden twór. Współzałożyciel kolektywu muzycznego Nø Gravity Cøllective.

Absolwent naszego kursu Produkcja Muzyczna On-Line.

Łukasz Piszczek Akademia Dźwięku absolwent

Łukasz Piszczek

Realizator, producent muzyczny zakochany w kulturze hip hop. Muzycznie bliskie sercu są mu style rnb jak i soul. Absolwent naszego kursu Produkcja Muzyczna On-Line, po roku nauki stworzył swój pierwszy album „PishOne – Butterfly„. Od tamtego czasu nie spoczywał na laurach, ciągle się uczył, żeby osiągnąć jak najwyższy poziom. Obecnie pracuje jako realizator w Kurnik Studio i przygotowuje się do wydania swojego pierwszego w pełni profesjonalnego albumu producenckiego z gośćmi z całej Polski jak i również zza granicy.

Zajęcia w Akademii Dźwięku nauczyły mnie jak od podstaw stworzyć swój beat. Dzięki nim otworzyłem się na nowe gatunki muzyczne. Poznałem też podstawy miksu, zarówno tego klasycznego jak i kreatywnego.

Damian Stroka Akademia Dźwięku absolwent

Damian Stroka

Instrumentalista, wokalista i pedagog. Mimo klasycznego wykształcenia muzycznego (absolwent AM w Katowicach w klasie gitary klasycznej) najlepiej czuje się w klimatach szeroko rozumianej muzyki rozrywkowej. Zdecydowanie lubi przekraczać schematy, łączyć gatunki i style. Absolwent naszego kursu Produkcja Muzyczna On-line.

Porzucił stanowisko nauczyciela dyplomowanego PSM w Gliwicach zakładając własną Szkołę Muzyczną UNDERGROUND w rodzinnym Knurowie. Największą wagę przywiązuje do twórczości autorskiej, sukcesywnie rozbudowując swoje portfolio.

Pisze piosenki i utwory instrumentalne, w których najchętniej sięga po instrumenty akustyczne.

https://youtu.be/jpps3n4o_WY
Filip Grygorczuk Akademia Dźwięku absolwent

Filip Grygorczuk

Producent, kompozytor, instrumentalista, zainteresowany szeroko pojętą muzyką elektroniczną oraz cięższymi odmianami muzyki rockowej. Gitarzysta we wrocławskim zespole Zaratan. Równocześnie dźwiękowiec w studiu gier komputerowych EndRealm. Obecnie pracuje nad kilkoma projektami, które wciąż czekają na premierę. Pasjonuje się sound designem, syntezą oraz resamplingiem.

Zajęcia zupełnie otworzyły mi drzwi do świata sampli, resamplingu i mikrosamplingu. Szczególnie mikrosampling dający praktycznie nieograniczone możliwości do kreowania brzmień i sound designu. Poszerzyły moją wiedzę o miksie, wykorzystaniu EQ i kanałów powrotów do efektów delay/reverb. Zajęcia warsztatowe dają pewności siebie przy dzieleniu się swoimi numerami oraz uczą jak dawać i odbierać feedback, jak rozmawiać z producentami. Prowadzący mają naprawdę ogromną wiedzę i zasób technik, sztuczek, tricków pozwalających na szybką i schludną pracę oraz uzyskanie dokładnie takiego brzmienia jakiego szukamy. Do dziś wracam i korzystam z zasobów na platformie SoundLab.

Piotr Murawski Akademia Dźwięku absolwent

Piotr Murawski

Producent, połowa grającego darkwave warszawskiego duetu World, Interrupted. Odpowiada w nim za brzmienia syntezatorowe, perkusyjne, gitarę i produkcję. W swojej muzyce stara się łączyć wpływy takich gatunków, jak darkwave, EBM, post-punk, czy techno i okraszać je często brudnym, industrialnym brzmieniem. W 2021 roku debiutancka EP-ka World, Interrupted o tytule Deception, Follow Me została wydana na kasecie przez berliński label Detriti. W 2022 zagrali na festiwalu Castle Party w Bolkowie, największym wydarzeniu dla muzyki dark independent w tej części Europy. W tym samym roku Gazeta Wyborcza umieściła ich wśród 16 młodych polskich artystów, których warto zobaczyć w trakcie letnich festiwali.

Alfred Wiltos Akademia Dźwięku absolwent

Alfred Wiltos

Muzyk o dwóch twarzach: wiolonczelista Teatru Wielkiego – Opery Narodowej oraz miłośnik modularów, w których poszukuje dziwnych dźwięków oraz ambientowych pejzaży. Główne zainteresowania to eksperymentalna elektronika i melodic house.

Zajęcia w Akademii Dźwięku zmieniły moje postrzeganie muzyki klasycznej, w której dorastałem i którą uprawiam zawodowo. Inaczej ją słucham, a na samą elektronikę patrzę jak na świat równoległy. Mogę powiedzieć że funkcjonuję w takim muzycznym matrixie i jest to niezwykle fascynujące.

Dawid Zorn Akademia Dźwięku absolwent

Dawid Zorn

DJ i producent muzyczny pochodzący z Bielska-Białej. Od lat najmłodszych jest zafascynowany muzyką elektroniczną. Przygodę z dj’ką rozpoczął w 2015 roku, a gdy uznał, że to zbyt mało postanowił zgłębić tajniki produkcji muzycznej.

W Akademii Dźwięku nauczyłem się robić rzeczy, o których myślałem że są dla mnie nieosiągalne.

Maja Wlazły Akademia Dźwięku absolwent

Maja Wlazły

Perkusistka oraz sound designerka tworząca muzykę elektroniczną/fusion skupioną wokół instrumentów perkusyjnych, w szczególności handpanu. Od 2021 roku współpracuje z wytwórnią Future Rust, gdzie już niebawem wyda swój debiutancki album Inflorescence. Współzałożycielka zespołu Vela oraz duetu unaayv.

Jako perkusistka i muzykoterapeutka długo czułam, że czegoś mi brakuje w muzycznym życiu – grałam koncerty, trasy, nagrywałam… jednak nie miałam narzędzi do tworzenia czegoś w pełni 'swojego’. Zajęcia w Akademii Dźwięku były moim pierwszym krokiem do osiągnięcia tego co robię teraz – pokazały mi podstawy, dzięki którym mogę spełniać kolejne muzyczne marzenia.

Rafał Jakuszczonek Akademia Dźwięku absolwent

Rafał Jakuszczonek

Producent i instrumentalista tworzący wraz z Carmel duet N4ME IT SOUND, łączący muzykę basową z etnicznymi inspiracjami z całego świata. Swoją muzyką dzielili się podczas m.in. The Vision Festival, Grass Roots Festiwal, Ethno Polany, Dub Weekender’a. W 2020 wydali płytę Forward, a w 2022 singla „Here we are”, który ukazał się pod postacią winyla (Emana Records).

Zajęcia w Akademii Dźwięku usystematyzowały moją wiedzę z zakresu teorii muzycznej, oraz obsługi programu Ableton, co pozwoliło na przysłowiowe „wystrzelenie z procy”. Praca nad autorskim materiałem, zaczęła rozwijać się w bardzo dobrym tempie. Każde spotkanie stało się inspiracją, do dalszych poszukiwań siebie w muzyce i muzyki ogólnie, do czerpania inspiracji z codzienności.

Robert Rus Akademia Dźwięku absolwent

Robert Rus

Producent, dj. Funkcjonuje w środowisku muzycznym od ponad 25 lat. Pierwszy kontakt z produkcją to prehistoryczne trackery na komputerze Amiga. Przez wiele lat zaangażowany w demo scenę pod pseudonimami Mixer/Hashdeus. Produkcję muzyki traktuje jako odskocznię od rzeczywistości. Wiodący gatunek: techno, fan synthwave.

Dzięki Akademii mogłem profesjonalnie i od podstaw i nauczyć się produkować w Live. Poznałem wiele ciekawych technik, na które sam raczej bym nigdy nie wpadł. To bardzo mnie popchnęło do przodu. Jeszcze większym krokiem na przód było zagłębienie się w procesy mixu i masteringu, które tak na dobrą sprawę zawsze pomijałem. Do tej pory pamiętam to uczucie, kiedy moje kawałki wreszcie zaczęły naprawdę dobrze grać w samochodzie. Kolejna cegiełkę dołożył Beat Club prowadzony przez Akademię. Dzięki nietypowym i ciekawym wyzwaniom muzycznym zawsze czuję motywację do tworzenia. Wszystkie te działania pozwoliły mi bardziej uwierzyć w siebie i przyczyniły się do wydania kilku utworów dla szerszej publiczności.

https://youtu.be/b8MdN84RC10
Aleksander Tomaszkiewicz Akademia Dźwięku absolwent

Aleksander Tomaszkiewicz

Z wykształcenia wiolonczelista, ukończył z wyróżnieniem Uniwersytet Muzyczny w Bazylei. Koncertował jako solista na całym świecie, zdobył szereg nagród, wydał album z muzyką poważną w wytwórni DUX. W 2018 zdecydował się na radykalną zmianę. Przy wsparciu Akademii Dźwięku przekwalifikował się na producenta muzycznego.

Na zajęciach indywidualnych zajmowaliśmy się zarówno pracą w Ableton Live, jak i syntezą, samplingiem i miksem. Obecnie Aleks zawodowo zajmuje się tworzeniem muzyki filmowej, reklamowej oraz rozrywkowej w klimacie RnB/Soul/Disco. Film Filipa Twardowskiego „Ciuciubabka”, z muzyką autorstwa Aleksandra, zdobył pierwsze miejsce na International Hollywood Short Film Festival 2020.