fbpx

Maciej Bąk

Maciej Bąk

Maciej Bąk

Maciej ukończył u nas intensywny kurs produkcji muzycznej w Ableton Live.

Gitarzysta, kompozytor, producent muzyczny, realizator i mikser.  Członek zespołów Letters From Silence, Stardust Memories i BODO. Komponował również muzykę do spektakli dla Teatru Niewielkiego. Jako producent, mikser i inżynier nagrań działa pod szyldem RetroVibe Studio.

W swojej działalności muzycznej fascynuje się produkowaniem form piosenkowych, w których łączy naturalne brzmienia z możliwościami kreowania / przetwarzania dźwięku, jakie dają współczesne programy DAW.

 

Co dały Ci zajęcia w Akademii Dźwięku?

Nigdy wcześniej nie miałem do czynienia z Abletonem, a o budowaniu beatów miałem szczątkowe pojęcie. Na zajęciach poznałem więc Live’a: zasady tworzenia beatów z Drum Rackiem, bogactwo możliwości Simplera i Samplera oraz wykorzystanie Pusha.

To wszystko pomaga mi w pracy nad komponowaniem – bardzo szybko jestem w stanie tworzyć muzyczne szkice całych produkcji. Uwielbiam tworzyć beaty w Abletonie i bawić się widokiem Session, gdzie mogę składać utwór z nagranych kawałków.

Po zajęciach w Akademii Dźwięku mam swobodę w obsłudze bardzo wygodnego narzędzia do produkcji muzycznej. Korzystam z niego nawet w gatunkach niekoniecznie związanych z elektroniką.