fbpx

Marcin Skaba

Marcin Skaba Akademia Dźwięku absolwent

Marcin Skaba

Instrumentalista, kompozytor, absolwent Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach oraz naszych szkoleń produkcji muzycznej i miksu. Czynny zawodowo muzyk współtworzący wiele interesujących projektów spod znaku folk-rock-jazz-electronic. Współpracował m. in. z: XxanaxX (muzyka elektroniczna), Asformation (jazz-rock), Bartosz Smorągiewicz Ensemble (gypsy jazz, muzyka klasyczna). Obecnie rozwija projekt muzyczny Mushbeat, który angażuje najzdolniejsze postacie polskiej sceny muzycznej, by pokazać jej wartość nie tylko w Polce ale i poza jej granicami.

 

Co dały Ci zajęcia w Akademii Dźwięku?

Systematyczność pracy to największa umiejętność jaką posiadam dzięki warsztatom Akademii Dźwięku. Nauczyłem się sprawnie tworzyć treści muzyczne tworząc nawyk szkicowania muzyki zawierającej nie tylko instrumentalne ale również wokalne treści. A mogłoby się wydawać, że wszystko zaczęło się od dwóch liter – AD – dla mnie to bardzo istotny czas i każdemu polecę warsztaty w Akademii Dźwięku. Akademia to nie przypadkowa nazwa, znajdziesz tu naprawdę samo „mięso”.

Od Maksa biorę umiejętność rozkładania muzyki na czynniki pierwsze, od Marcina odpowiedzi na specjalistyczne pytania typu „How to do it?”, od Pawła zaś świadomość pracy z rożnymi technikami kompozycji, aranżacji i produkcji. A co weźmiesz Ty? Jak nie sprawdzisz, to się nie dowiesz. 🙂 Zamiast zastanawiać się nad zakupem kolejnej wtyczki czy sprzętu, zainwestowałem w edukację – to po prostu daje większe możliwości rozwoju!