fbpx

Mateusz Gągol

Mateusz Gągol
fot.Justyna Szadkowska

Mateusz Gągol

Mateusz realizował w Akademii Dźwięku szkolenie z zakresu technik nagrywania dźwięku, miksu, masteringu, sound designu i obsługi Ableton Live. Zajmowaliśmy się również technicznymi aspektami jego funkcjonowania podczas koncertów.

Instrumentalista – klawiszowiec oraz “człowiek od elektroniki” w zespole Decadent Fun Club. Jeden ze współzałożycieli grupy, współautor muzyki. Zespół jest na fali wznoszącej! Zagrali m.in. Spring Break Festival w Poznaniu, Pop-Kultur Festival w Berlinie i Waves Vienna Festival w Wiedniu.

W lipcu 2017 jednogłośnie wygrali konkurs Jarocin Festiwal. W 2018 roku wśród najciekawszych zespołów młodego pokolenia wyróżniła ich Gazeta Wyborcza i K Mag.

 

Co dały Ci zajęcia w Akademii Dźwięku?

  • Dzięki nauce miksu mam lekkość w rozmowach z producentami, realizatorami studyjnymi i live, a także w kontakcie z bardziej doświadczonymi muzykami. To po prostu mocny background techniczny do pracy.
  • Dzięki zajęciom przygotowałem sobie sety koncertowe, które dobrze brzmią. Realizatorzy na dużych i małych scenach wracają po koncercie z pozytywnym feedbackiem. Dostałem też wsparcie w tworzeniu struktury setów – po czasie wiem, że wypracowane podejście się sprawdziło 🙂
  • Dzięki wiedzy z zajęć samodzielnie nagrałem ścieżki klawiszy pod single zespołu. Dodatkowo, na etapie przygotowania demo, wykonałem część miksów numerów.
  • Zdobyta wiedza pozwala mi na szybką pracę, chwytanie pomysłów i organizowanie ich w grywalne sety podczas prób z zespołem.
  • Zajęcia otworzyły mnie kreatywnie na kwestie sound designu. Chociaż lubię proste brzmienia, zacząłem korzystać z layeringu. Eksperymentuję również z syntezatorami modularnymi.