fbpx
Certyfikacja Ableton
gru 31

Certyfikacja Ableton

Certyfikacja Ableton to jedno z narzędzi, jakim posługujemy się w procesie doskonalenia naszych szkoleń. Co tak właściwie oznaczają tytuły Ableton Certified Training Center i Ableton Cerfied Trainer? Czy każdy może zostać takim trenerem? W jaki jeszcze sposób pracujemy nad jakością naszych szkoleń? Zapraszamy do krótkiej lektury kolejnego odcinka naszego bloga!

Skąd pomysł na certyfikację Ableton?

Każdy, kto szukał kiedyś wiedzy w Internecie musiał zmierzyć się z problemem nadmiaru możliwości. Wystarczy wejść na YouTube – ilość poradników i domorosłych nauczycieli wydaje się być nieskończona. Każdy może wrzucić film swojego autorstwa, bez względu na posiadaną wiedzę i kompetencje. Regularnie otwierane są również nowe szkoły stacjonarne, zatrudniające równie świeżych trenerów. Zawód ten jest otwarty dla każdego – zarówno osób o wybitnych umiejętnościach uczenia, jak i tych, którzy mają raczej inne talenty.

Nikt nie lubi marnować czasu i zainwestowanych pieniędzy. W jaki sposób osoba, która nie jest ekspertem w temacie, może zweryfikować umiejętności szkoły lub instruktora? System certyfikacji firmy Ableton jest próbą odpowiedzi na ten problem.

Ableton Certified Trainer

W Akademii Dźwięku pracuje obecnie dwóch Certyfikowanych Trenerów Ableton. Na świecie jest ich około 280. Jaką drogę musieli przejść, by uzyskać ten tytuł?

Proces certyfikacji trenera Ableton jest ściśle uregulowany. Podzielony został na trzy etapy, trwające łącznie około 1-2 miesięcy. Certyfikacja skierowana jest do osób, które mogą udowodnić, że potrafią już uczyć. Ableton nie szkoli swoich własnych trenerów. Cały proces odbywa się w języku angielskim.

Etap 1wstępna weryfikacja. Każdy chętny może zgłosić się do aktualnie ogłoszonego naboru. Należy dostarczyć m.in. zawodowe CV, udokumentować minimum 3 lata w uczeniu produkcji muzycznej, dostarczyć 10 minutowy film z prowadzonego wykładu, złożyć konspekt pojedynczego spotkania szkoleniowego oraz całego kursu obsługi Ableton Live.

Etap 2 – wąskie grono autorów najlepszych zgłoszeń przechodzi telefoniczny test. W skrócie – autor instrukcji obsługi do Ableton Live odpytuje nas z najbardziej hardcore’owych funkcji programu. Poza tym trzeba umieć wytłumaczyć w improwizowanej formie podane zagadnienia z zakresu produkcji muzycznej.

Etap 3 – kilku najlepszych nauczycieli z danego naboru zostaje zaproszonych do siedziby Abletona. Dla Europejczyków oznacza to wycieczkę do Berlina. Wcześniej otrzymują oni zestaw zadań do opracowania. Następnie przez cały weekend prowadzą pokazowe szkolenia na zadane tematy, które oceniane są przez pracowników Ableton.

Zaliczenie ostatniego etapu pozwala na korzystanie z tytułu Certyfikowanego Trenera Ableton. Przy każdej premierze nowej wersji Live’a wszyscy Certyfikowani Trenerzy muszą odnawiać swoje uprawnienia.

Ableton Certified Training Center

Każda szkoła zatrudniająca przynajmniej jednego Certyfkowanego Trenera Ableton może ubiegać się tytuł Ableton Certified Training Center. Proces jest mniej sformalizowany niż w przypadku certyfikacji trenerskiej. Nie oznacza to jednak, że jest łatwiej. Sprawdzeniu podlegają m.in. programy nauczania, skala działania, baza sprzętowa, wygląd pomieszczeń i budynku (!). Uzyskanie tytułu oznacza, że firma Ableton poleca szkolenia w takiej placówce.

Jakość szkoleń w Akademii Dźwięku

Jakość prowadzonych szkoleń to dla nas najwyższy priorytet. Certyfikacja Ableton to tylko jedno z narzędzi. Dokładamy wszelkich starań, żeby nasze kursy miały wysoki poziom. Kierujemy się przy tym trzema prostymi zasadami:

  • praca każdego instruktora jest oceniana przez opiekuna kursu oraz uczestników zajęć,
  • programy zajęć oraz materiały szkoleniowe tworzone są przez cały zespół, przechodząc wzajemną weryfikację,
  • nowi instruktorzy przechodzą wewnętrzny system oceny kompetencji wzorowany na certyfikacji Ableton.

 

Przyjdź i sam przekonaj się, jak nasze metody działają w praktyce. Zapraszamy do przewodnika po kursach stacjonarnych i online, gdzie znajdziesz aktualną ofertę naszych zajęć. Do zobaczenia!