fbpx

Darmowe wtyczki

Wszyscy lubimy dobre, darmowe pluginy! Dzięki dodatkowym narzędziom możemy dopasować DAWa do naszych potrzeb. Wybierając świadomie wtyczki o specyficznym brzmieniu, kształtujemy również brzmienie naszych produkcji muzycznych.

Na rynku jest cała masa płatnych i darmowych pluginów. Wśród tych nieodpłatnych znajdują się prawdziwe perełki. Zebraliśmy je dla Was w cyklu artykułów poświęconych poszczególnym grupom narzędzi: EQ, kompresji, reverbom, delayom, saturacji i tzw. różnościom, czyli ciekawymi pluginami, które nie łapią się do większych kategorii.

Każda wtyczka posiada komplet informacji:

  • opis
  • przykładowe zastosowania
  • screen interfejsu
  • link do pobrania

Większość prezentowanych darmowych pluginów jest dwuplatformowa: Windows i Mac. Niektóre posiadają tylko wersję na komputery PC. Fakt ten jest wyraźnie zaznaczony przy opisie. Oczywiście jak to bywa z wtyczkami, działają na każdym DAWie: Ableton Live, Fruity Loops, Bitwig, Logic etc.

Jakość prezentowanych wtyczek jest naprawdę zadziwiająca. Z powodzeniem można za ich pomocą stworzyć dobrze brzmiący utwór czy też cały miks/mastering. Polecamy zapoznać się w praktyce z każdą z nich – gwarantujemy tony inspiracji!