fbpx

Ableton Live – Wprowadzenie

301 manual redirect BIG

Czego się nauczysz?

Kurs ten jest wprowadzeniem do świata cyfrowej twórczości muzycznej. Zajęcia koncentrują się na obsłudze programu Ableton Live 10 – najpopularniejszego obecnie software’u do tworzenia muzyki. W czasie 14 godzin zajęć nauczysz się podstawowych funkcji i metod pracy, które pozwolą wykorzystywać go do produkcji muzycznej.

Tworzenie muzyki w Ableton Live

Po ukończeniu kursu będziesz potrafił skonfigurować program do zastosowań audio i MIDI. Skomponujesz własne rytmy i melodie, z wykorzystaniem sampli oraz instrumentów wirtualnych. Poznasz najważniejsze narzędzia służące tworzeniu aranżacji utworu oraz nauczysz się obsługiwać zewnętrzne kontrolery MIDI. Zrozumiesz różne metody pracy z programem oraz jego wewnętrzną strukturę.

Jak wyglądają zajęcia?

Zajęcia rozpoczynamy wprowadzeniem do świata cyfrowej twórczości muzycznej. Poznasz podstawowe pojęcia i urządzenia wykorzystywane w cyfrowej twórczości muzycznej. Dowiesz się też jakich umiejętności Ci brakuje i w jakiej kolejności należy się ich uczyć.

Dalsza część szkolenia to już Ableton Live – od zupełnych podstaw obsługi interfejsu po rozmaite techniki twórcze i metody pracy z programem. Duży nacisk kładziemy też na naukę ergonomii i prędkości pracy.

Wszystkie zadanie wykonujemy na indywidualnych stanowiskach komputerowych, wyposażonych w Ableton Live, odsłuch i kontrolery MIDI. Nie musisz zabierać ze sobą żadnego sprzętu.

Każdy uczestnik kursu otrzymuje możliwość zakupu programu Ableton Live w wersji EDU, z 40% zniżką. Istnieje również możliwość otrzymania certyfikatu ukończenia kursu.