Ableton Live – Wprowadzenie

Czego się nauczysz?

Tworzenie muzyki w Ableton Live

Podczas tego kursu zdobędziesz wiedzę niezbędną do swobodnej obsługi Ableton Live 10 – najpopularniejszego obecnie programu do tworzenia muzyki. W czasie 14 godzin zajęć nauczysz się podstawowych funkcji i metod pracy, które pozwolą wykorzystywać go zarówno do produkcji muzycznej jak i grania liveactów.

Najważniejsze funkcje programu

Po ukończeniu kursu będziesz potrafił skonfigurować program do zastosowań audio i MIDI. Skomponujesz własne rytmy i melodie, z wykorzystaniem sampli oraz instrumentów wirtualnych. Poznasz najważniejsze narzędzia służące tworzeniu aranżacji utworu oraz nauczysz się obsługiwać zewnętrzne kontrolery MIDI. Zrozumiesz różne metody pracy z programem oraz jego wewnętrzną strukturę.

Każdy uczestnik kursu otrzymuje możliwość zakupu programu Ableton Live w wersji EDU, z 40% zniżką. Istnieje również możliwość otrzymania certyfikatu ukończenia kursu.

Jak wyglądają zajęcia?

Zajęcia rozpoczynamy wprowadzeniem do świata cyfrowej twórczości muzycznej. Poznasz podstawowe pojęcia i urządzenia wykorzystywane w cyfrowej twórczości muzycznej. Dowiesz się też jakich umiejętności Ci brakuje i w jakiej kolejności należy się ich uczyć.

Dalsza część szkolenia to już Ableton Live – od zupełnych podstaw obsługi interfejsu po rozmaite techniki twórcze i metody pracy z programem. Duży nacisk kładziemy też na naukę ergonomii i prędkości pracy.

Wszystkie zadanie wykonujemy na indywidualnych stanowiskach komputerowych, wyposażonych w Ableton Live, odsłuch i kontrolery MIDI. Nie musisz zabierać ze sobą żadnego sprzętu.

Kurs grupowy

Wymagane umiejętności

Program i forma realizacji kursu dostosowane są do potrzeb osób zupełnie początkujących.  Jeśli masz już trochę doświadczenia w produkcji muzycznej w Ableton Live, zadzwoń do nas i skonsultuj, czy program kursu będzie dla Ciebie odpowiedni.

Czas trwania
14 godzin
Cena
550 zł
Gdzie?Warszawa, ul. Pankiewicza 3 (szczegóły)
ProwadzącyMateusz Telega – Certyfikowany Trener Ableton
Terminy
Termin najbliższego terminu kursu grupowego ogłosimy niebawem! Tymczasem zapraszamy na zajęcia indywidualne.

Kurs indywidualny

Wymagane umiejętności

Kurs indywidualny może być dostosowany dokładnie do Twoich potrzeb i poziomu umiejętności. Nie ma znaczenia, czy pracowałeś wcześniej z innymi DAW, czy jesteś osobą początkującą. Czas trwania kursu uzależniony jest od Twoich oczekiwań i aktualnych umiejętności. Skontaktuj się z nami zanim dokonasz zakupu.

 

Czas trwania
do ustalenia, minimum 8 godzin
Cena
800 zł (dla 8 godzin)
Gdzie?Warszawa, Black Orange Studio
ProwadzącyMateusz Telega – Certyfikowany Trener Ableton