fbpx

Podstawy kompozycji muzycznej

Czego się nauczysz?

Kompozycja muzyczna

Kurs ten poświęcony jest podstawom kompozycji muzycznej, prezentowanym z perspektywy nowoczesnego twórcy. Jeśli rozpoczynasz dopiero przygodę z tą tematyką, udział w zajęciach pozwoli Ci w szybki i sprawny sposób zdobyć wiedzę dotyczącą tworzenia muzyki w dowolnym stylu muzycznym.

Skale, akordy, rytmy

Podczas zajęć otrzymasz niezbędną wiedzę dotyczącą teorii muzycznej, w szczególności zasady kompozycji atrakcyjnych rytmów i melodii. Poznasz podstawy układania perkusji w stylach techno/house, hip-hop, dubstep i drumnbass. Zrozumiesz niezbędne pojęcia z zakresu rytmiki i harmonii takie jak takt, metrum, tonacja, nuta, akord, konsonans i wiele innych.

Jak wyglądają zajęcia?

Zajęcia rozpoczynamy od rozpoznania Twoich aktualnych umiejętności i wiedzy. Tematyka kursu omawiana jest za pomocą interaktywnych prezentacji, wykonywanych w środowisku Ableton Live. Podczas zajęć przyglądamy się również przykładom ze świata muzyki. Dzięki ćwiczeniom praktycznym rozwiniesz swoją kreatywność i wyobraźnię muzyczną. Dowiesz się również, jak ćwiczyć w domu, by utrwalić i pogłębić zdobywaną wiedzę. Otrzymasz również na własność kilka przydatnych schematów.

 

Wymagane umiejętności

Podstawowa znajomość programu Ableton Live:import instrumentów wirtualnych do okna sesji lub aranżacji, tworzenie clipów MIDI, używanie kontrolera MIDI.
Długość kursustandardowo 8 godzin – istnieje możliwość modyfikacji
Cena kursu
700 zł – dla 8 godzin
Gdzie?Warszawa – Wola, Studio Black Orange
HarmonogramKurs realizowany indywidualnie. Zazwyczaj dzielimy 8 godzin kursu na cztery spotkania po dwie godziny. Istnieje możliwość modyfikacji tego układu. Zajęcia realizowane się w dniach powszednich, w godzinach 09.00 – 20.00. Skontaktuj się z nami, uzgodnimy termin, który będzie Ci najbardziej odpowiadał.